вторник, 20 апреля 2021 г.

Виховна година до Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності для учнів 8-В класу

 

8-Вклас. 20 квітня. Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності. 




                                    ВИХОВНА ГОДИНА.


 Шановні батьки ! Дорогі діти! 

Сьогодні ми поговоримо про безпечну поведінку на залізниці та біля залізничних колій.

Тема виховної години: «Правила поведінки на залізничному переїзді»

Мета: повідомити про дорожні знаки, правила переходу і проїзду на залізничному переїзді, про незаконне втручання в роботу ж / д транспорту з метою запобігання протиправним діям на об'єктах залізничного транспорту, дотримання безпеки та збереження життя людей.

Завдання:
освітні:

- узагальнювати і систематизувати знання з правил дорожнього руху;
- закріплювати у дітей навички безпечної, культурного поведінки на дорогах;
- підвищити рівень правосвідомості учасників дорожнього руху;
Розвиваючі:
- розвивати пізнавальний інтерес до роботи залізничного транспорту;
- розвивати і збагачувати словниковий запас словами і виразами по темі:
виховні:
- виховувати культуру, взаємоповага, дорожній етикет всіх учасників дорожнього руху;
- привернути увагу дітей і дорослих до проблем забезпечення безпеки на залізницях;
- залучити батьків в виховно-освітній процес.

Бесіда вчителя:

Залізничний переїзд - місце перетину залізничних колій і автомобільних доріг, або велосипедної або пішохідної доріжки. Залізничний переїзд - об'єкт підвищеної небезпеки, тому для попередження нещасних випадків переїзди обладнуються світлофорами, шлагбаумами і звуковими сигналами, а також УЗП (пристрій загородження переїзду) - металевими плитами, які піднімаються, загороджуючи проїзд (за винятком переїздів на малоактивних ділянках залізниць, які позначаються тільки дорожнім знаком).

Залізничні переїзди обладнуються в місцях з хорошою видимістю.

Безпека на переїздах

Ніколи не забувайте:

    Недотримання правил безпеки на переїзді може коштувати вам життя!

    Заборона на подолання переїзду при закритому або тому, що  закривається, шлагбаумі або звуковому сигналі і світлофорі поширюється на всіх учасників дорожнього руху, в тому числі на пішоходів та велосипедистів!

    Стояти на переїзді слід не ближче, ніж в 5 метрах від шлагбаума, а при відсутності шлагбаума - в 10 метрах від найближчої рейки!

Межі залізничного переїзду утворюють ще одну, найнебезпечнішу зону, в якій діють особливі правила дорожнього руху. На жаль, правила перетину переїздів дотримуються далеко не завжди, що призводить до загибелі людей. ДТП на залізничних переїздах відбуваються набагато частіше, ніж припускають більшість водіїв. Звичайно ж в порівнянні з кількістю звичайних ДТП це зовсім навіть не багато, проте дорожньо-транспортні пригоди за участю поїзда завжди мають дуже важкі наслідки для водія автомобіля і його пасажирів, тому залишати їх без уваги не можна. Оскільки залізничні переїзди в містах зустрічаються не дуже часто, багато водіїв забувають, яким чином їх потрібно правильно проїжджати.

ПРАВИЛА ПЕРЕХОДУ ЗАЛІЗНИЧНОГО ПЕРЕЇЗДУ

Нещасні випадки на залізниці найчастіше відбуваються через те, що пішоходи-порушники йдуть по шляхах, де ходити заборонено. Пояснює, що залізницю слід переходити по підземному, надземному переходу, по настилу або залізничного переїзду. Настил - це дерев'яне полотно, укладене поперек рейок, щоб зручніше було переходити через них.
Бувають аварії і на залізничних переїздах (перетині дороги із залізничними коліями). Залізничні переїзди спеціально обладнані для руху транспорту і пішоходів.

На залізничних переїздах встановлюють світлофори, шлагбауми, настили.
шлагбаум це рухома перекладина. Якщо вона опущена - зась, якщо піднята - відкритий.

Щоб при переході залізної дороги не спіткнутися об рейки, на одному рівні з ними укладають дерев'яне полотно - настил.

Якщо перед настилом є шлагбаум і світлофор і може бути ще черговий по переїзду - це регульований переїзд, тобто рухом на залізниці керують техніка або люди. Коли наближається поїзд, блимають одночасно два червоних сигнали світлофора. Це означає, що переходити і переїжджати залізничну колію не можна. Такий світлофор може бути встановлений на переїзді без шлагбаума. Якщо немає шлагбаума і світлофора або світлофор не горить (відключений) і немає чергового по переїзду, то такий залізничний переїзд називається нерегульованим

В цьому випадку треба переходити залізничний переїзд, керуючись такими правилами:

1. Підійти до настилу на залізничних коліях, зосередитися і сказати собі подумки: «Будь обережний».

2. Подивитися на всі боки і прислухатися - не чутний звук поїзда, що наближається, подивитися назад - чи немає машин, потім ще раз наліво і направо, і тільки тоді переходити залізничні колії.

3. Не можна переходити колії, якщо видно поїзд, що наближається. Забороняється виходити на переїзд при закритому або починаючому опускатися шлагбаумі, незалежно від сигналу світлофора.

4. Не можна стояти біля шляхів або йти вздовж залізничного полотна. Поїзд йде з такою швидкістю, що потік повітря може втягнути пішохода під вагон. При русі поїзда летить каміння, які можуть вдарити пішохода.

Бувають випадки, коли діти ходять по рейках, катаються на санках з залізничного насипу, виїжджаючи на шляху. Це призводить до нещасних випадків.

Батькам звернути особливу увагу на роз'яснення дітям правил перебування на залізниці. 

На залізниці заборонено залишати дітей без нагляду - це може привести до трагічних наслідків. Завжди пам'ятайте, що перебуваючи на залізничних об'єктах, дітей необхідно тримати за руку або на руках.


Запобігання протиправних дій на об'єктах залізничного транспорту

Переходити залізничні колії можна тільки у встановлених і обладнаних для цього місцях, переконавшись у відсутності поїзда, що наближається або на дозволяючий сигнал переїзної сигналізації.

З метою збереження свого життя ніколи і ні за яких обставин:

    НЕ підлізайте під пасажирські платформи і рухомий склад;

    НЕ стрибайте з пасажирської платформи на шляху;

    НЕ проходьте по залізничному переїзду при заборонному сигналі світлофора переїзної сигналізації незалежно від стану та наявності шлагбаума;

    НЕ перебувайте на об'єктах залізничного транспорту в стані алкогольного сп'яніння;

    НЕ піднімайти на опори і спеціальні конструкції контактної мережі, повітряних ліній і штучних споруд.

Перегляньте відео 


Залізниця - не місце для ігор, а зона підвищеної небезпеки! 

Бережіть ваше життя і життя ваших дітей!


Комментариев нет:

Отправить комментарий

Дистанційне навчання 10 клас 25 квітня

  Тема Спорт  Подивіться відеоурок і виконайте всі вправи уроку  https://youtu.be/ch7UU_QzaDI?si=Hsq9AfhDytPW2FRG